1) Nejprve krátce zastřihněte nehet kleštičkami, dále nehet očistíme desinfekcí a naneseme změkčovač kůžiček, který necháme chvilku působit. Následně změkčenou kůžičku zatlačíme.

2) Je nutné přírodní nehet zdrsnit pilníkem. Po vzniku bílého prášku na ploše nehtu, ho oprášíme. Po správném provedení druhého kroku by měl být nehet bez lesku. Na nehet naneseme přípravek na odmaštění nehtů (např. Primer), který zajistí lepší přilnavost materiálu. Je nutné ho nechat asi 2 minuty v klidu.

3) Připravíme si umělý tip na každý nehet. Na spodní část tipu naneseme kapku lepidla a přitlačíme nehet s tím, že musíme zajistit vytlačení vzduchu.

4) Provedeme zkrácení nehtu gilotinkou na délku, kterou požadujeme.

5) Nyní pilníčkem zbrousíme přilepený tip tak, že zmizí lesk a hlavně přechod mezi vlastním nehtem a umělým. Lze také použít tekutý pilník.

6) Na upravený nehet naneseme první čirou vrstvu gelu pomocí štětečku. První vrstva se nanáší na střed, dále se postupuje ke konci nehtu agel se roluje zpět na střed. Nakonec se gel roztáhne kolem nehtového lůžka.

7) Gel je nyní nutné nechat vytvrdnout v UV lampě po dobu cca 3 minut

8) Poté, co vytvrdne první vrstva gelu, očistíme nehet čističem gelu (např. Cleaner) a nehet opilujeme do tvaru, který požadujeme. Špičku vymodelujeme bílým gelem a necháme vytvrdit v UV lampě a nakonec znovu ošetříme čističem.

9) Při použití další vrstvy ať už růžového gelu nebo konečného lesku je nutné po aplikaci opět použít UV lampu na gelové nehty a nakonec přetřít čističem gelu.

10) Kůžičku ošetříme nehtovým olejíčkem a samotné ruce vyživíme krémem.