UV lampa na gelové nehty je v České republice někdy také přezdívána jako pec na gelové nehty. Toto označení se používalo spíše dříve, když byly gelové nehty u nás ještě v rozpuku. Dnes je tedy běžnější a rozšířenější použití výše uvedeného názvu UV lampa na gelové nehty.

Pec na gelové nehty lze zakoupit jak na internetu, tak ve specializovaných obchodech s příslušenstvím pro modeláž gelových nehtů.

První pece na gelové nehty neboli UV lampy na gelové nehty byly dováženy ze sousedních zemí a to převážně z Německa. Na různých inzertních či aukčních servrech se lze s těmito výrobky ještě dnes setkat. Vhodnější varianta pořízení pece na gelové nehty je ale již zmíněný nákup přes internet či v kamenném ochodu. Spolu s výrobkem tak získáte i záruku a nové pece na gelové nehty se dnes již pohybují v přijatelných cenových hladinách od 1000 – 1500 Kč. U těchto levnějších variant se počítá především s domácím použitím. Pece neboli UV lampy na gelové nehty v profesionálních studiích se řadí do vyšších cenových hladin.