Kouřové líčení je stále velmi populární a krásně zvýrazňuje oči. Hodí se ke všem barvám očí a k mnoha příležitostem od plesu po bujarou párty.

K vytvoření kouřového líčení očí je potřeba černá tužka na oči, která dobře drží. Existují tužky na oči, které mají na druhé straně aplikátor, jímž lze linku rozetřít a zjemnit. Dále jsou potřeba oční stíny (světlý, střední a tmavý), kterými se vystínuje víčko. Poslední součástí je štětec a to hlavně plochý, kterým se nakreslí linka na spodní a horní víčko.

Samotná aplikace je poté následující. Nejdříve se použije černá tužka na oči, nakreslí se linka na horní víčko, která by měla být co nejblíže k řasám. Linka se bude dále upravovat, takže nemusí být zcela přesná. Pomocí štětce linku rozetřeme a následně ho namočíme do černých stínů a linku ještě zvýrazníme. Poté velkým štětcem namočeným do šedého odstínu naneseme barvu na pohyblivou část víčka.

Dále pracujeme se spodním víčkem, kde opět nakreslíme linku pod řasami do poloviny oka (od vnějšího koutku) Poté štětcem namočeným v šedivém odstínu dokreslíme zbylou polovinu.